OSB’MİZE 15 KM’LİK ENERJİ NAKİL HATTI

OSB’MİZE 15 KM’LİK ENERJİ NAKİL HATTI

Bölgemiz için önemli yatırım tesislerinin olduğu, Cizre Organize Sanayi Bölgemizde, yatırım ve istihdamın sürekliliğini ve OSB’mizin kalitesini yükseltmek ve yaşanan sorunları sıfıra indirmek adına ilgili bakanlıklar nezdinde sürekli girişimlerde bulunduklarını dile getiren Başkan Sefinç; “OSB’miz Kurulduğu tarihten beri müstakil enerji nakil hattı olmadığından elektrik kesintisi ve arızalarından etkilenmiştir. Yapılan takip ve çalışmalar sonucunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın sağlamış olduğu kredi desteği ile 15 Km’lik Cizre Organize Sanayi Bölgesine ait Enerji Nakil Hattı yapım işi ihaleye çıkmıştır.

Yapılacak olan Enerji Nakil Hattı ile Cizre Organize Sanayi Bölgesindeki işletmeler daha verimli çalışabilecek, iş hacmi ve istihdamı artıracaktır. 15 Km’lik Enerji Nakil Hattının ihalesi 16.05.2019 tarihinde yapılmış olacaktır. Şimdiden şehrimize ve yatırımcılarımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

Not:

İhale, 16 Mayıs 2019 günü, saat 10.00’da, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Yeni Hizmet Binası, Mustafa Kemal Mah., Dumlupınar Bulvarı, Eskişehir Yolu, 2151. Cad., No: 154, 1. Kat, 159 nolu Toplantı Salonu, Çankaya, Ankara adresinde yapılacak.