ŞIRNAK VALİSİ HASAN İPEK ODAMIZI ZİYARET ETTİ

ŞIRNAK VALİSİ HASAN İPEK ODAMIZI ZİYARET ETTİ

Şırnak Valisi Hasan İpek,Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Çağlı ve Yönetim Kurulu üyelerini  ziyaret etti. Vali İpek daha sonra TSO konferans salonunda bayram öncesinde işyerleri yanan esnaflarla bir araya geldi.

Cizre TSO konferans salonunda Cizre Kaymakamı Şenol Koca, TSO Başkanı Süleyman Çağlı ile birlikte mağdur esnafla bir araya gelen İpek, “Zor geçinen ciddi anlamda bir sıkıntısı olan siz değerli kardeşlerimin böyle bir olay sebebiyle tüm borçlarıyla birlikte bayram öncesinde işte 3-5 kuruş kazanmak istediğiniz bir zamanda Cizre’de her zaman olan bu olaylardan dolayı sizler de ciddi zarlar gördünüz. Hepinizin dükkanları, tezgahları yandı. Bunun sorgulamasını yapmayacağım ve politik bir açıklama da yapmayacağım. Biz devlet olarak sizlerin yanındayız. Sizlerin her türlü sıkıntılarınızda beraber olacağız, sizin orada başınıza gelen felaket sebebiyle sizlerin zararınızı karşılamak istiyoruz. Bunun için de işlemleri bir an önce sonuçlandırılıp buradaki arkadaşlarımızın zararlarını tespit edip onların zararını inşallah en kısa zamanda karşılayacağız. Bildiğiniz üzere ben daha önce AFAD başkanıydım. Türkiye Cumhuriyeti dünyanın birçok yerinde afete uğrayan insanlara şu anülkemize sığınan ve gözümüzün önünde olan Suriyelilere bu kadar yardım ederken kendi vatandaşı olan Cizrelilere de gerekli yardımları yapacaktır. Bundan dolayı hepinize geçmiş olsun diyorum. Ağlayarak geçirdiğiniz Kurban Bayramı’nı geçte olsa tebrik ediyorum. İnşallah bir daha ki Kurban Bayramı’nda bu durumlar olmaz. Şırnak’ta, Cizre’de Türkiye’nin diğer yerlerinde olduğu gibi gülerek bayramlarını kutlarlar. O günler için hep beraber sizlerin desteğiyle çalışmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Şırnak Valisi Hasan İpek, toplantıda söz alan diğer mağdur esnafın da sorunlarını dinleyip, esnafın sorduğu soruları yanıtladı. İpek, esnafla yaptığı bir saatlik görüşmenin ardından, Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Çağlı’nın kendisine takdim ettiği plakete teşekkür ederek Cizre’den ayrıldı.