T.C ERBİL BAŞKONSOLOSU YAKUT BERABERİNDEKİ HEYET İLE BİRLİKTE ODAMIZI ZİYARET ETTİ

T.C ERBİL BAŞKONSOLOSU YAKUT BERABERİNDEKİ HEYET İLE BİRLİKTE ODAMIZI ZİYARET ETTİ

T.C Erbil Başkonsolosu Memet Mevlüt Yakut, IKBY Dış ilişkiler Türkiye Masa şefi Abdulselam Rasheed İsmael, Ticaret Ateşesi Kerem Tuzlu, Vize Konsolosu Emir Bayramoğlu ve Gümrük Ataşesi Kemal Bahadır odamıza ziyarette bulunarak, Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Faruk Yıldırım ile bir araya geldiler.
Ziyaret programında Meclis Başkanımız Mesut İverendi, Yönetim Kurulu Üyemiz Halit Ürük, Meclis Başkan Yardımcımız Veysel Şık, Meclis Üyelerimiz, Bedrettin Bilgiç, Recai Zenger, Odamız Üyeleri Momet Budak, Sabih Aykut ve iş insanı Yüksel Bilen hazır bulundu.
Odamıza yaptıkları ziyaretleri için Erbil Başkonsolosumuz ve heyetine teşekkür eden Başkan Yıldırım, komşumuz olan Irak ile dış ticaretimizi daha da geliştirmek, ihracatımızı arttırmak öncelikli hedeflerimiz arasında olduğunu söyleyerek, üyelerimizin ve bölge tüccarlarımızın yaşadığı sorunları çözüm önerileri ile birlikte Başkonsolos Yakut’a ileterek, ekonomik anlamda iki ülke arasındaki ilişkileri daha da ileriye götürmek istediklerini söyleyerek, ziyaretlerini çok önemsediklerini ifade edip Başkonsolos Yakut ve heyetine teşekkür etti.
Erbil Başkonsolosu Memet Mevlüt Yakut’ta Başkan Yıldırım’a teşekkür ederek, her alanda işbirliğinin gelişmesinin iki ülke içinde çok önemli olduğunu vurgulayarak, sürdürülmekte olan iş birliğinin gelişmesi adına ülkemizin oradaki temsilcisi olarak çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.
Ziyaret sonunda Başkonsolos Yakut ve IKBY Dış ilişkiler Türkiye Masa şefi Abdulselam Rasheed İsmael’e Hediye takdiminde bulunan başkan Yıldırım akabinde heyete tarihi iç kale Bırca Belek’i tanıttı.