TOBB BAŞKANIMIZ HİSARCIKLIOĞLU İLE ÖZBEKİSTAN’DA ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNDUK

TOBB BAŞKANIMIZ HİSARCIKLIOĞLU İLE ÖZBEKİSTAN’DA ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNDUK

Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te önce Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Sn. Adham Ikramov ile görüşen Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet, daha sonra Özbekistan Başbakan Yardımcısı Sn. Elnor Ganiev tarafından kabul edildi.

Görüşmede Türkiye-Özbekistan iktisadi ilişkilerini geliştirme konusu ele alındı. Hisarcıklıoğlu Türk yatırımcıların görüş ve beklentilerini aktardı.

Özbekistan Maliye ve Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Sn. Çamşid Kuçkarov ile de görüşen Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet sonrasında Türkiye’nin Taşkent Büyükelçisi Sn. Mehmet Süreyya Er’i konutunda ziyaret etti.

Özbekistan Cumhurbaşkanı Sn. Şevket Mirziyoyev, çalışma ziyareti kapsamında TOBB Başkanı Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu`nu kabul etti.

Kabulde, taraflar arasında daha önce sağlanan mutabakat ve anlaşmaların hayata geçirilmesi, ticaret, inovasyon, enerji, altyapı geliştirme, ulaştırma, turizm, tekstil, gıda endüstrisi ve diğer alanlarda ortak projelerin gerçekleştirilmesinin önemi üzerinde duruldu.

TOBB heyetimiz daha sonra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında Özbekistan’ın başkenti Taşkent`te düzenlenen Türk İş ve Yatırım Forumu`nun açılışına katıldı.