TOBB BAŞKANIMIZDAN CİZRE’YE ANADOLU LİSESİ SÖZÜ

TOBB BAŞKANIMIZDAN CİZRE’YE ANADOLU LİSESİ SÖZÜ

Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Ankara’ya giden Yönetim Kurulu Başkanımız burada Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız M. Rıfat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede Cizre’mizin eğitim alanındaki durumunu bildiren Başkan Sevinç Başkan Hisarcıklıoğlu’ndan TOBB Anadolu Lisesi yapma sözünü aldı.

Ziyarette Başkan Sevinç tarafından Cizre’de artan nüfus yoğunluğu sebebiyle ihtiyaç duyulan Anadolu Lisesi talebi Başkan Hisarcıklıoğlu’na iletildi. Başkan Hisarcıklıoğlu da okulun yapımı için Yönetim Kurulu Başkanımıza lise sözü vererek 2022 Yılı Mart-Nisan ayları içerisinde söz konusu lise için Cizre’de ihale yapacaklarını söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Sevinç, Şehrimizin eğitim alanındaki eksikliklerinin giderilmesi için ilgili kurum ve bakanlıklar nezdinde sürekli olarak girişimlerde bulunduklarını, özellikle TOBB tarafından şehrimize bir Lise’nin yapılması için TOBB Başkanımız Sn. M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’na daha önceki ziyaretlerimizde de destek taleplerinde bulunmuştuk. Bugün yaptığımız ziyarette kendilerinden Şehrimize yapacakları TOBB Anadolu Lisesi müjdesini aldık.

Değerli TOBB Başkanımıza bu değerli desteklerinden ötürü Tüm Cizre halkı adına Teşekkür ediyor, yapılacak olan Lise’nin Eğitim camiamıza, öğrencilerimize ve şehrimize hayırlı olması diliyorum.