TOBB’DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE CTSO ELİYLE 700 YARDIM PAKETİ

TOBB’DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE CTSO ELİYLE 700 YARDIM PAKETİ

TOBB, aralarında Cizre Ticaret ve Sanayi Odası’nın  (CTSO) da olduğu üye tüm oda ve borsalara, kendi çevrelerindeki en az 700 aileye dağıtılmak üzere toplam 35 bin lira gönderdi.
 
TOBB’den gelen yazıyla çalışmalarına başlayan CTSO Yönetimi, gıda maddelerinden oluşacak yardım paketlerini hazırlamak için gıda maddesi satışı yapan oda üyesi işyerlerinden teklif aldı. Verilen en düşük teklif düzeyinde belirtilen gıda maddelerini vermeyi kabul eden oda üyesi işyerinden gıda maddeleri satın alınarak yine TOBB’nin isteği doğrultusunda TOBB poşetlerine konuldu. Oluşturulan 700 yardım paketi, yoksul ve muhtaç ailelere imza karşılığı dağıtılmak üzere CTSO Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerine, oda personeline dağıtılmaya başlandı.
 
CTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çağlı, TOBB’nin her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da yoksul ve muhtaç aileleri unutmadığını belirterek “TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu, bu Ramazan ayında da yine tüm üye odalara, çevrelerindeki yoksul ve muhtaç ailelere dağıtılmak üzere yardım yapıyor. TOBB, her oda ve borsanın en az 700 yardım paketi oluşturmasını istiyor. Biz de CTSO Yönetimi olarak gıda maddesi ticareti yapan üyelerimizden teklif topladık. En düşük verilen teklif düzeyinde gıda maddesi vermeyi kabul eden  üyemizden gıda maddeleri satın alarak yardım paketleri oluşturduk. Bu paketleri Yönetim ve Meclis üyelerimizle, oda personelimiz ve aracılığıyla muhtaç ailelere dağıtmaya başladık” diye konuştu.
 
CTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çağlı, yardım paketlerine ayçiçeği yağı, pirinç, salça, şeker , makarna, kuru fasulye ve bulgur konulduğunu belirterek: Keşke olanaklarımız elverse daha çok ve daha dolu yardım paketleri oluşturabilseydik. Paketlerimizi, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırarak onları Ramazan ayında biraz olsun sevindirmeyi, mutlu etmeyi amaçlıyoruz” dedi.