UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNİN 3.DÖNEMİ YAPILDI

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNİN 3.DÖNEMİ YAPILDI

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak, eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları amaçlanıyor.

 

26 Mart 2014 tarihinde başlayan ve 10 Nisan  2014 tarihinde sona eren olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nde kursiyerlere girişimcilik, girişimcinin özellikleri, iş fikri geliştirme süreci, yapılabilirlik (fizibilite), pazar araştırması, pazarlama planı geliştirme, üretim planı geliştirme, yönetim planı geliştirme, finansal plan geliştirme ve iş planı hazırlama konularında bilgiler verildi.

 

30 bin liraya kadar hibe

 

Cizre Ticaret ve Sanayi Odası (CTSO) ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarı ile tamamlayıp `Katılma Belgesi` alan katılımcılar, işletmelerini kurdukları takdirde iş planlarını hazırlayarak KOSGEB mevzuatı çerçevesinde 30 bin liraya kadar hibe ve 70 bin TL’lik Sabit Yatırım Desteği kapsamında 4 yıl vadeli ve 2 yıldan sonra geri ödemeli destekle beraber toplamda 100 bin TL’lik Yeni Girişimci Desteği’ne başvurma hakkı kazanacaklardır.

 

 

Cizre Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başlatılan Girişimcilik Eğitiminin yoğun talep aldığını belirten Başkan Süleyman Çağlı, 3. grup eğitimlerin 26 Mart  – 10 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleştiğini, yeni dönem eğitimlerin ileriki günlerde yapılacağını ifade etti. Bizler, istiyoruz ki gençlerimiz ve vatandaşlarımız bu tür imkânlardan faydalanarak projeler hazırlasın ve iş sahibi olsun. Memleketimizdeki orta ölçekli esnaflarımızın ve girişimcilerimizin sayısı artsın. Bu dönem mezun olan tüm girişimcilerimize iş hayatların da başarılar dilediğini söyledi.