UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNİN SERTİFİKA TÖRENİ

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNİN SERTİFİKA TÖRENİ

KOSGEB, ve Cizre Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin sertifika töreni ve Şırnak Üniversitesi Cizre MYO işbirliği ile İşletmelerde Ön Muhasebe Eğitim Programı Odamızda gerçekleştirildi.

Ön Muhasebe Eğitimi CMYO Öğretim Görevlisi Musa Acar ve İsmail Güçlü tarafından üyelerimize sunuldu.

Programda Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Süleyman Çağlı yaptığı açıklamada;Bu gün Odamız ve Şırnak Üniversitesi Cizre Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile düzenlenecek olan Ön muhasebe eğitim programına hoş geldiniz diyor,odamız üyelerine yönelik benzer eğitim faaliyetlerinin devam edeceğini belirterek, eğitimlerin değişen uygulamalara ayak uydurulmasını kolaylaştırmak açısında büyük önem taşıdığını belirtmek isterim.

Yeni dünya düzeninde kalkınma artık devlet eliyle değil özel sektör eliyle gerçekleştiriliyor. Kalkınmak için yeni girişimcilere ihtiyacımız var”

Bölgemiz genç ve dinamik bir nüfusa sahiptir.Bu anlamda her yıl 800 bine yakın gencin işgücüne katıldığını ve resmi istatistiklere göre işsiz sayısının 2,5 milyona yaklaştığını biliyoruz.

Türkiye’de her yıl bir milyona yakın kişiye istihdam kapısı açılması gerekmekte olup,Devletin istihdam sağladığı dönemler geride kaldı.
İstihdamı artırmak için artık yapılacak tek şey girişimciliği özendirmektir.
Bizler KOSGEB’le yürüttüğümüz çalışmalarda 120 kişiye yeni girişimci sertifikası verdik.

İş gücüne her yıl dahil olan 800 bin kişi düşünüldüğünde 120 kişinin çok az olduğu biliyor,ve bu yeni girişimcilerin arttırılması noktasında çalışmalarımıza hız veriyoruz.
Cizre Ticaret ve Sanayi Odası olarak yeni girişimci sayısını artırmak için her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu beyan ediyoruz.
Girişimci adaylarımıza çağdaş ve yeni ekonomiyi takip etmelerini, yeniliğe açık olmalarını tavsiye ediyorum. İşletme kuracak kişilerin daha sonraki dönemlerde de yenilikçi projelere yönelik çalışma yapmaları gerektiğine inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinize iş hayatınızda başarılar diler,sevgilerimi sunarım.Dedi