YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ SAYIN SÜLEYMAN ÇAĞLI IRAK`A YAPILAN İHRACAT KONUSUNDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ SAYIN SÜLEYMAN ÇAĞLI IRAK`A YAPILAN İHRACAT KONUSUNDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

 Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Çağlı, şu anda Irak’ta bir iç savaş olduğunu, bu savaşın Türkiye’ye ve Irak Kürdistan bölgesine yansımadan bitmesini umduklarını ifade ederek şöyle konuştu:
“Müslüman kardeşlerimizin daha fazla ölmeden bu savaş durmasını istiyoruz. Rehin tutulan Türk vatandaşlarımızın da sağlıklı bir şekilde evlerini dönmesini istiyoruz. Irak’ta yaşanan savaş nedeniyle ihracatımızda ciddi bir sıkıntı yaşanıyor. Çatışmaların olmadığı bölgelerdeki insanlarda yaşananlardan dolayı çok tedirginler. İhracatta tekrar eski günlere dönmek istiyoruz.
 Bizim şu anda Irak’a yaptığımız ihracatta yüzde 80 düşüş var. 
Şu anda Irak’a  yaptığımız ihracat yüzde 20 civarında seyir etmektedir. İhracatımızın kesilmemesi adına,mal gönderiyoruz.Gönderdiğimiz mallar için alıcı yok denecek kadar az  Yaptığımız ihracatın tamamını şu anda Irak Kürdistan bölgesine yapıyoruz. Yaşanan son olaylar nedeniyle büyük bir tedirginlik var. Irak’a giriş çıkış yapacak olan araç sayısında yüzde 50 bir düşüş var. Bu savaşın kimseye faydası yoktur. Bir an önce durdurulması gerekir.”şeklinde açıklamalarda bulundu.