Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Süleyman Çağlı; Son Günler`de Yaşanılan olaylar özellikle bölgemizde ciddi bir kaygı yaratıyor.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Süleyman Çağlı; Son Günler`de Yaşanılan olaylar özellikle bölgemizde ciddi bir kaygı yaratıyor.

Silahların sustuğu,bölgemizde ticaret Hayatımızın canlanmasına sürecin olumlu yansımalarına tanıklık ettiklerine değinen Çağlı;
Ülkemizin toplumsal, sosyal, kültürel ve ekonomik değişim ve gelişimine katkı sağlayacak bir anlayışın toplumsal, sosyal ve kültürel bağlamda ülkenin demokratikleşmesine katkı sağlarken, ekonomik anlamda da hepimize ciddi getirileri olmuştur.
Barış Sürecinde Başlangıçta oluşan olumlu havanın yakalanması, kan ve gözyaşının bir daha asla gündem olmayacağı bir barış ortamının inşası ve
atılan adımların bölgedeki insanların umutlarını artırdığını bu nedenle sürecin sekteye uğramadan devam etmesi gerektiğini bildiren Çağlı”Bu anlamda vatandaşlar, 7 Haziran seçimlerinin ardından Çözüm Süreci`ni sekteye uğratmadan devam ettirecek ve insanların umutlarını arttıracak yeni adımların atılmasını beklerken yaşanan bu son olaylardan ötürü özellikle bölgemizde ve ülke genelinde tedirginlik ve korku hakim olmuştur.
“Bugüne kadar önemli gelişmelerin sağlandığı Barış Süreci heba edilmemelidir.
Çatışmalı ortamda binlerce insanımızın yaşamını yitirdiğini, bir o kadar insanımızın da yaralandığını ve mağduriyet yaşadığını hatırlatan Çağlı, geçmişte yaşanan acıların unutulmaması gerekir
Ekonomi çevresi olarak en çok istediğimiz huzur ve barış ortamının sağlanmasıdır.
Çözüm sürecinin alternatifi savaş ve kaostur ancak bu her iki taraf için de her açıdan kayıptır.
İlgili tarafların çözüm sürecini sürdürmeleri bundan sonra yaşanabilecek can kayıplarının önüne geçtiği gibi,hepimizin tasvip etmediği o eski karanlık günlere dönmememize neden olacaktır.
Şiddet ortamıyla insan hayatının yanısıra, demokratikleşme, ekonomi, sosyal ve siyasal alanlardaki tüm kazanımların kaybedileceğini belirtti.